بخوانید کاربلدها
خانه / افراد مشهور / دیل کارنگی Dale Carnegie
Dale Carnegie - دیل کارنگی
Dale Carnegie - دیل کارنگی

دیل کارنگی Dale Carnegie

دیل هاریسون کارنگی Dale Harbison Carnegie  

متولد ۲۴ نوامبر ۱۸۸۸؛ درگذشته: ۱ نوامبر ۱۹۵۵، یک نویسنده و سخنران آمریکایی توسعه دهندهٔ درس‌هایی در زمینهٔ پیشرفت شخصی، فروشندگی و سخنرانی در جمع بود.

او در یک خانوادهٔ فقیر در میزوری به دنیا آمد. دیل در نوجوانی مجبور بود ساعت ۴ صبح از خواب برخیزد تا شیر گاوهای خانواده را بدوشد. او در خانهٔ خود در نیویورک درگذشت. یکی از شاخص‌ترین و مهمترین ایدهٔ کارنگی در کتاب‌هایش این بود که می‌توان اخلاق برخی را با تغییر دادن رفتارمان در مقابل شان، تغییر داد.

آیین دوست‌یابی (نام اصلی: چگونه می‌توان دوست یافت و در مردم نفوذ کرد) کتابی در سبک خودیاری، نوشتهٔ دِیل کارنِگی است.این کتاب از نخستین و بهترین کتاب‌های کمک به خود است. نخستین چاپ این کتاب در سال ۱۹۳۶ بود. این کتاب بیش از 15میلیون نسخه در جهان فروش داشته‌است و جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های دنیاست.

کارنگی در باره علت نگارش این کتاب اظهار می‌کند کمیته ای در دانشگاه شیکاگو و مدارس ای ام سی یک تحقیق راجع به امیال عموم مردم جامعه انجام دادند که نتیجه حاصل شده حکایت داشت مردم بعد از خواستن سلامتی علاقه‌مند هستند بدانند چطور میتوانند روی باقی مردم تأثیر بگذارند، بنابراین دانشگاه مذکور تصمیم گرفتند که دوره ای برای بزرگسالان در مریدن بگذارند تا این مسائل را برای آن‌ها آموزش دهند،اما کتابی برای تدریس پیدا نکردند زیرا تاآن زمان هیچ کتابی در این باره به رشته تحریر در نیامده بود.

بنابراین دیل تصمیم میگیرد تا خودش دست به کار شود و اولین کتاب را بر این اساس بنویسد. وی در نگارش این کتاب از تجربیات افرادی چون ژولیوس سزار،تئودور روزولت،کلارک گیبل، مری پیکفورد، آلبرت انشتین، توماس ادیسون و… استفاده کرده هست. وی می‌گوید برای نگارش این کتاب صدها صفحه بیوگرافی فقط راجع به تئودور رزولت را در کنار محققی که استخدام کرده‌است مطالعه نموده. وی برای نگارش این کتاب حتی کار را از این هم فراتر برده و نوشته‌های روانشناسی و فلسفی دوران گذشته را هم از زیر نظر گذرانده است.

آثار این نویسنده بزرگ:

1915: Art of Public Speaking, with Joseph Berg Esenwein.

1920: Public Speaking: the Standard Course of the United Y. M. C. A. Schools.

1926: Public Speaking: a Practical Course for Business Men.

1932: Lincoln the Unknown.

1934: Little Known Facts about Well Known People.

1936: How to Win Friends and Influence People.

1937: Five Minute Biographies.

1944: Dale Carnegie’s Biographical round-up.

1948: How to Stop Worrying and Start Living.

1959: Dale Carnegie’s Scrapbook: a Treasury of the Wisdom of the Ages.

1962: The Quick and Easy Way to Effective Speaking.

 اگر تمایل دارید با دیل کارنگی dale carnegie این نویسنده بزرگ بیشتر آشنا شوید لینک زبان نکته را کلیک نمایید.

درباره ی saba

من یک دانش آموخته زبان انگلیسی هستم. بعد از سالها تدریس زبان در مقاطع مختلف تصمیم گرفتم شروع به آموزش زبان بوسیله اینترنت کنم. در این راه گروهی از همکارانم مرا همراهی می کنند. امیدواریم در افزایش آگاهی و دانش انگلیسی شما مفید واقع شویم. با وب سایت زبان نکته همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.