بخوانید کاربلدها
خانه / بررسی و معرفی / هدفگذاری و تمرکز بر تصویر بزرگتر
زبان نکته- آموزش زبان انگلیسی - دکتر زبان
زبان نکته- آموزش زبان انگلیسی - دکتر زبان

هدفگذاری و تمرکز بر تصویر بزرگتر

سلام به شما اعضا گرامی وبسایت زبان نکته! من مسعود اکبری مدیر وبسایت دکتر زبان هستم. و این اولین درس از سری مجموعه دوره رایگان 7 روزه دکتر زبان است. اول از همه می خواهم بگم ممنونم! آموزش به شما عزیزان باعث افتخار منه و از اینکه در این دوره شرکت می کنید از شما بسیار بسیار ممنونم.

مطالبی که در این دوره می آموزید پایه ای ترین و مهم ترین چیزهایی هستند که باید در خصوص یادگیری یک زبان بدانید. و اگر شما به این موارد مسلط شوید سرعت یادگیری شما در زبان انگلیسی بسیار بسیار افزایش پیدا خواهد کرد! توجه داشته باشید اگر مواردی را که در این دوره آموزشی گفته می شود به کار نگیرید قطعا هیچ نتیجه ای از این دوره نخواهید گرفت. بنابراین خواهش می کنم مواردی که در هر درس گفته می شود را به دقت اعمال کنید. اگر آماده اید برویم سراغ اولین درس.

اولین و کلیدی ترین راز یادگیری یک زبان این است که ابتدا هدفگذاری کنید. فهمیدن این قانون بیش از اندازه مهم است.

ابتدا باید ببینید واقعا به دنبال یادگرفتن چه نوع انگلیسی هستید. (انگلیسی واقعی یا انگلیسی کتابی؟)

اگر هدف شما صرفا شرکت در یک آزمون خاص هست، در این صورت باید انگلیسی کتابی را یاد بگیرید. در سیستم انگلیسی کتابی هدف شما یادگیری نکات گرامری خاص هست و کلمات یا عباراتی است که بتوانید با استفاده از آنها در این آزمونها قبول شوید. اما اگر هدف شما سفر کردن و صحبت کردن با افراد بومی زبان است در این صورت باید انگلیسی واقعی را یاد بگیرید.

مشکل اغلب زبان آموزان این است که می خواهند با افراد بومی زبان صحبت کنند در حالیکه انگلیسی را از طریق کتابهای آموزشی یاد می گیرند.

دومین نکته این است که روی تصویر بزرگتر تمرکز کنید. درحوزه یادگیری زبان منظوراز تصویر بزرگتر یعنی با اعتماد به نفس و روان صحبت کردن!

برای روشن تر شدن این مطلب این فیلم را با هم ببینیم.

 

خب، اجازه دهید کمی در مورد این فیلم و رابطه آن با یادگیری زبان انگلیسی صحبت کنیم. در این فیلم لباس افراد،رنگ میز و حتی رنگ زمینه تغییر کرد. اما ما متوجه نشدیم. حداقل خود من اولین بار متوجه نشدم!
در بسیاری از موارد یادگیری زبان انگلیسی دقیقا شبیه همین فیلم است.

ما روی کارتها تمرکز کردیم و از آنجاییکه دقت ما محدود است در نتیجه تصویر بزرگتر رو از دست دادیم. تصویر بزرگتر در بحث یادگیری زبان انگلیسی یعنی اینکه بتوانیم هنگام مکالمه خیلی روان و با اعتماد به نفس صحبت کنیم.
قواعد دستور زبان، لغت و ترجمه جملات از فارسی به انگلیسی و یا به عکس در واقع همان کارتها هستند. بسیاری از ما تمرکز خود را روی کارتها می گذاریم. در نتیجه فرصت خود را برای دیدن تصویر بزرگتر (که همان مهارتهای لیسنینگ و اسپیکینگ هستند) از دست می دهیم.

البته دانستن مبانی لغت و گرامر در هر زبانی ضروری است. اما تمرکز اصلی شما باید روی Fluency باشد. Fluency یعنی توانایی فهمیدن مطالب انگلیسی و صحبت کردن بدون تلاش و بدون فکر کردن. این دقیقا همان چیزی است که باید به دنبالش باشید!

خب، فکر می کنید شیوه یادگیری ما در گذشته در مدارس به چه صورت بوده است؟

و این عادتهای غلط چگونه باعث شده اند که تصویر بزرگتر را از دست بدهیم؟

چطور می توانیم توجه خود را از گرامر، لغت و ترجمه به سمت اسپیکینگ و لیسنینگ معطوف کنیم؟

امیدوارم که به اندازه کافی هیجان زده باشید تا در ایمیل فردا در خصوص پاسخ این سوالات با هم صحبت کنیم.
Fluency بسیار ساده است. به تنها چیزی که نیاز دارید یادگیری با متد صحیح است.

جدول اهدافتان را طراحی کنید. آنها را برای دکتر زبان ارسال کنید و در مورد اهدافتان به همه بگویید. ما به شما کمک می کنیم تا به این اهداف برسید. متشکرم از اینکه این ویدیو را دیدید و امیدوارم که مورد توجه شما واقع شده باشد. اگر مایل به ادامه این دوره هستید همین الان روی لینک زیر کلیک و در این دوره ثبت نام کنید.

دوره رایگان 7 روزه دکتر زبان

 

درباره ی saba

من یک دانش آموخته زبان انگلیسی هستم. بعد از سالها تدریس زبان در مقاطع مختلف تصمیم گرفتم شروع به آموزش زبان بوسیله اینترنت کنم. در این راه گروهی از همکارانم مرا همراهی می کنند. امیدواریم در افزایش آگاهی و دانش انگلیسی شما مفید واقع شویم. با وب سایت زبان نکته همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *