بخوانید کاربلدها
خانه / بررسی و معرفی / راهنمایی دریافت پاسپورت دومینیکا
پاسپورت دومینیکا

راهنمایی دریافت پاسپورت دومینیکا

  • پاسپورت دومینیکا

دومینیکا کشوری در آمریکای لاتین در حوزه دریای کارائیب است که زبان رسمی آن انگلیسی می باشد. این جزیره دارای موقعیتی عالی از نظر جذب توریست های کانادا، آمریکا، اروپا و خاور دور است. جمعیت جزیره دومینیکا حدود ۷۳۰۰۰ نفر است. برنامه اخذ مستقیم پاسپورت دومینیکا در سال 1993 و بر اساس اصل ماده قانونی از بخش 101 از قوانین مهاجرتی و تابعیت این کشور به تایید مقامات دولتی دومینیکا رسیده است. بر اساس این قانون دولت دومینیکا یک برنامه اقتصادی شهروندی ایجاد کرده است که به عنوان مجرایی در توسعه ملی به حساب می آید. این برنامه اقتصادی به متقاضیان این امکان را می دهد که بدون درخواست اقامت، تبدیل به یک شهروند دومینیکا گردند و در صورت داشتن صلاحیت لازمه، مستقیما پاسپورت دومینیکا را دریافت کنند.

  • اعتبار پاسپورت دومینیکا

در قرن بیست و یکم حق آزادی مسافرت به کشورهای مختلف برای هر فردی، مفید و سودمند بوده و در برخی موارد ضروری است. در این زمینه داشتن تابعیت و پاسپورت دومینیکا، به دست آوردن تابعیت کشوری است که به فرد اجازه سفر بدون ویزا به 100 کشور جهان را می دهد. همچنین برای 33 کشور جهان دربدو ورود به مرز ویزا صادر خواهد شد.

  • مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا

برای اخذ پاسپورت این کشور الزامی به سکونت در آن کشور، اثبات زبان انگلیسی و اثبات منشا ثروت ندارید. زمان لازم برای گرفتن پاسپورت (حدود 6 ماه) بسیار کمتر از باقی کشورهاست. برای متقاضی فرصت تجارت آزادانه با تمام جهان، افتتاح انواع حساب های بانکی و اعتباری و گذر از محدودیت های بین المللی پیش رو را مهیا می‌کند. هیچگونه مالیاتی بر ارث، هدیه یا سود سرمایه وجود ندارد.

  • روش های اخذ پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا را می توان به روش ازدواج، تولد، تحصیل، کار، پناهندگی و سرمایه گذاری اخذ نمود. مهم ترین و ساده ترین این روش ها سرمایه گذاری است که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

  • پاسپورت دومینیکا به روش سرمایه گذاری

الف) روش پرداخت بلاعوض برای اخذ پاسپورت دومینیکا:

در این روش شخص برای دریافت پاسپورت دومینیکا مقدار مشخص و تعیین شده ای را به دولت پرداخت می کند که این هزینه غیر قابل بازگشت است. این سرمایه اهدائی برای توسعه فناوری اطلاعات، صنعت، کشاورزی، گردشگری و… در پروژه های چون مدارس غیر انتفاعی، بازسازی بیمارستان ها، استادیوم ورزشی و دیگر پروژه های بخش خصوصی به کار برده می شود.

برای دریافت پاسپورت دومینیکا تنها برای متقاضی اصلی ( یک نفر، فارغ از اینکه شخص مجرد باشد و یا خانواده داشته باشد) باید 100 هزار دلار آمریکا کمک بلاعوض به دولت دومینیکا پرداخت شود.

برای  متقاضی اصلی و همسر  175 هزار دلار باید کمک بلاعوض به دولت دومینیکا پرداخت شود.

برای یک خانواده تا سقف 4 نفر در حال حاضر 200 هزار دلار آمریکا کمک بلاعوض به دولت باید پرداخت شود.

برای هر عضو بیشتر از چهار نفر باید نفری 25 هزار دلار آمریکا کمک بلاعوض به دولت پرداخت شود. 

در جدول زیر هزینه دریافت شهروندی و پاسپورت دومینیکا از طریق کمک بلاعوض به دولت برای یک نفر آورده شده است.

مبلغ کمک بلاعوض به دولت                                100 هزار دلار آمریکا
هزینه بررسی صحت اطلاعات ارائه شده                                            7500 دلار آمریکا
هزینه بررسی پرونده                                            1000 دلار آمریکا
هزینه پاسپورت                                       250 دلار آمریکا
هزینه تمبر                                       15 دلار آمریکا

ب) روش سرمایه گذاری در پروژه های تایید شده دولت برای اخذ پاسپورت دومینیکا:

در این روش شخص متقاضی باید ملکی به ارزش حداقل 200 هزار دلار آمریکا در یکی از پروژه های تایید شده توسط دولت بخرد و آن را به مدت حداقل 3 سال نگهداری نماید.

در جدول زیر هزینه دریافت شهروندی و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در یکی از پروژه های تایید شده ی دولت برای یک نفر آورده شده است.

حداقل سرمایه گذاری برگشت پذیر در پروژه های تایید شده دولت                                220 هزار دلار آمریکا
هزینه دولتی 35 هزار دلار آمریکا
هزینه بررسی صحت اطلاعات ارائه شده                                            7500 دلار آمریکا
هزینه بررسی پرونده                                            1000 دلار آمریکا
هزینه پاسپورت                                       250 دلار آمریکا
هزینه تمبر                                       15 دلار آمریکا

موسسه مهاجرتی کوچینگ با بیش از 20 سال سابقه در امور مهاجرتی میتواند تمام فرایند اخذ پاسپورت دومینیکا را در کمتر از 6 ماه بدون حتی یک سفر به این کشور در ایران انجام دهد .

درباره ی saba

من یک دانش آموخته زبان انگلیسی هستم. بعد از سالها تدریس زبان در مقاطع مختلف تصمیم گرفتم شروع به آموزش زبان بوسیله اینترنت کنم. در این راه گروهی از همکارانم مرا همراهی می کنند. امیدواریم در افزایش آگاهی و دانش انگلیسی شما مفید واقع شویم. با وب سایت زبان نکته همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *