بخوانید کاربلدها
خانه / بررسی و معرفی / قاطعیت در مدیریت و نقش اعتماد به نفس مدیر از نظر ماکان آریا پارسا
دکتر ماکان آریا پارسا

قاطعیت در مدیریت و نقش اعتماد به نفس مدیر از نظر ماکان آریا پارسا

با ماکان آریا پارسا بیاموزید که چگونه در تیم خود قاطعیت داشته باشید و شاهد شکوفایی کارکنان خود باشید. برخی از متخصصان بیزینس ممکن است اینگونه استدلال کنند که درخواست بخشش بهتر از اجازه آن است. در حالی که ممکن است این یک دیدگاه افراطی درکسب و کار به نظر برسد، دلیل آن این است که اکثر مدیران ارشد می توانند از قاطعیت بیشتر سود ببرند. بهترین مدیران هنگام کار با کارکنان خود مطمئن و خونسرد هستند.

 اما برای کسانی که می‌ترسند به‌عنوان سرسخت شناخته شوند، بسیاری از مدیران ممکن است در دام بیان تکالیف کاری به عنوان درخواست یا سهل‌انگاری بیش از حد با کارمندان خود بیفتند. وقتی کارمندان شما به قدرت شما شک کنند، انگیزه کاهش می یابد و مسئولیت پذیری وجود ندارد. برای تبدیل شدن به یک مدیر قاطع تر، ضروری است که تیم شما به وظایف خود احترام بگذارد و درک کند.

دکتر ماکان آریا پارسا ماکان آریا پارسا، کارآفرین نمونه ایرانی است که در زمینه کسب و کار و تجارت بسیار متخصص است. با استفاده رهنمون های پارسا شما می توانید بیزینس خود را راه اندازی و توسعه دهید و بدون هیچ مشکلی تجارت خود را شکوفا کنید.

حال می خواهیم مراحل تثبیت قاطعیت در مدیریت را بیان کنیم:

مرحله ۱ – شما چه نوع رئیسی هستید؟

طبق گفته ماکان آریا پارسا، سوال معروف ماکیاولی، که “آیا بهتر است از مدیر بترسند یا او را دوست داشته شوند” یکی از بزرگترین معضلاتی است که اکثر مدیران در محیط های اداری امروزی با آن مواجه هستند.

 پست مدیریت مسئولیت های زیادی را به همراه دارد. راه‌های زیادی برای تبدیل شدن به یک رئیس بد وجود دارد.  برخی از مدیران معتقدند که فریاد زدن یا سرزنش کردن، تکنیک‌های مؤثر رهبری هستند. اما اگر توسط یک رهبر ناکارآمد مدیریت شوند، به همان اندازه برای شرکت و کارکنان شما مضر است.

مرحله ۲ – سازماندهی کنید!

سازمان یک جزء ضروری برای هر مدیری است. ماکان آریا پارسا این گونه بیان می کند که برخی از کارفرمایان طرفدار میزهای درهم ریخته هستند، در حالی که برخی دیگر یک فضای کاری مرتب را ترجیح می دهند که با دفترهای یادداشت هماهنگ و یادداشت های چسبنده دارای کد رنگی منظم شده باشد.

ماکان آریا پارسا

در ابتدای هر سرمایه گذاری جدید، با کارمندان مسئول صحبت کنید و یک جدول زمانی با نقاط عطف و ضرب الاجل های روشن ایجاد کنید. هنگامی که کارکنان شما بفهمند که هر کار جدیدی برای پیشرفت پیگیری می شود، انگیزه بیشتری برای تکمیل تکالیف خود به موقع و دقیق خواهند داشت. علاوه بر این، با ایجاد فضای شفافیت، کارمندان شما نیز در هنگام انجام وظایف خود، هنگام مواجهه با مشکلات یا موانع، احساس راحتی خواهند کرد که به شما مراجعه کنند.

مرحله ۳ – یک تیم ساختاریافته یک تیم موفق است.

مطمئناً انعطاف‌پذیری یک ویژگی فوق‌العاده در یک مدیر است، اما بیشتر کارمندان بر اساس ساختار پیشرفت می‌کنند. از گفتن جملاتی مانند “اگر می توانید اعداد را تا جمعه داشته باشید عالی است.” در عوض، انتظارات خود را مستقیماً بیان کنید: “سارا، من به ارقام تا پایان روز پنجشنبه نیاز دارم.” بر این واقعیت تأکید کنید که گوش شما برای کارکنان خود باز است، اما همچنین انتظار بهترین تلاش آنها را دارید.

 به قول ماکان آریا پارسا، کارآفرین نمونه ایرانی، اگر فرهنگی را ایجاد کنید که در آن کارمندان تشخیص دهند که رئیس آنها ممکن است خیلی صمیمی باشد و رفتاری دوستانه تری داشته باشد، در معرض خطر تبدیل شدن به یک نفر عادی قرار می گیرید. تزلزل چنین شهرتی سخت است. پس محکم و با اعتماد به نفس و در عین حال منطقی باشید.

به صورت منظم با اعضای تیم، برنامه های خود را چک کنید و بپرسید که تکالیف آنها چگونه پیش می رود. اگر با کارمندانی مواجه شدید که به طور مداوم در انجام وظایف خود عقب می مانند، مطمئن شوید که این موقعیت ها را به درستی مدیریت می کنید. هر مهلت از دست رفته دلیلی برای تعلیق نیست، اما مطمئن شوید که خطاهای بزرگتر مورد توجه قرار بگیرد.

 شما به راحتی می توانید با یادآوری به تیم خود که می خواهید از آنها برای رسیدن به یک هدف مشترک حمایت کنید، – به جای یک رویه بوروکراسی سخت – این بحث های دشوار را به عنوان فرصت هایی برای بهبود و نه به عنوان یک رویه سخت بوروکراتیک در نظر بگیرید.

طبق گفته ماکان آریا پارسا، تفاوت زیادی بین “تهاجمی” و “محکم بودن” وجود دارد و مهم است که از آن خط عبور نکنید. با این حال، با قاطعیت می توانید رئیس بهتری برای کارمندان و کل سازمان خود شوید.

ماکان آریا پارسا کارآفرین

با ماکان آریا پارسا شما ترفند های چگونگی رفتار با کارکنان خود را به خوبی یاد می گیرید. تا بتوانید با کمک  آن ها به اهداف مشترکانه خود در سازمان برسید. بنابراین اگر به دنبال هدایت یک سازمان یا شرکت موفق هستید، حتما از توصیه های دکتر پارسا بهره مند شوید.

چگونه در عین قاطعیت اعتماد به نفس ایجاد کنیم؟

شما می توانید تکنیک هایی را برای نشان دادن اعتماد به نفس و قاطعیت بیاموزید، اما “انجام” اعتماد به نفس با “با اعتماد به نفس” یکسان نیست. کار بر روی اعتماد به نفس واقعی، واقعاً سودمند است، سپس قاطعیت به عنوان یک محصول جانبی می آید.

ماکان آریا پارسا می گوید که اعتماد به نفس، اعتقاد به ارزش خود، و در نتیجه، به ارزش نیازها، ایده ها و مشارکت های شماست. جالب اینجاست که رهبران با اعتماد به نفس واقعی نیز همین باورها را در مورد افراد دیگر دارند. در تجزیه و تحلیل تراکنش، این موقعیت زندگی به عنوان “من خوبم، شما خوب هستید” شناخته می شود.

فقدان اعتماد به نفس در یک سر طیف به صورت خجالتی یا احتیاط و در سوی دیگر با غرور و لاف زدن  نشان داده می شود. هر دو افراطی هستند و به یک باور محدود کننده در مورد ارزش خود اشاره می کند (من خوب نیستم) بنابراین یکی از گام های اساسی برای ایجاد اعتماد به نفس این است که خود، نقاط قوت و ضعف اصلی خود را درک کنید و آنها را “مالک” کنید.

 افراد با اعتماد به نفس با خوشحالی نقاط ضعف خود را به اشتراک می گذارند، نه به عنوان بهانه ای برای عملکرد ضعیف کارکنان، بلکه به عنوان راهی برای ایجاد صمیمیت و یاری رساندن به افراد ضعیف تر.

سخن پایانی

میزان قاطعیت شما یکی از راه هایی است که در آن اعتماد به نفس شما در رفتار نشان داده می شود. اعتماد به نفس نوعی نگرش است و قاطعیت مجموعه ای از رفتارهاست. قاطعیت بدون اعتماد به نفس بلوف و بی معنی است و مردم فقدان اصالت را احساس خواهند کرد. ایده‌های بزرگ را می‌توان بدون قاطعیت از دست داد و ایده‌های بد می‌توانند توسط دیگران تحت فشار قرار گیرند. در این مقاله سعی کردیم مراحل رسیدن به قاطعیت در کار و اعتماد به نفس در قاطعیت را توضیح دهیم. با کمک ماکان آریا پارسا تکنیک های اعتماد به نفس و قاطعیت در مدیریت را به خوبی یاد می گیرید و در تجارت خود به کار می گیرید.

درباره ی saba

من یک دانش آموخته زبان انگلیسی هستم. بعد از سالها تدریس زبان در مقاطع مختلف تصمیم گرفتم شروع به آموزش زبان بوسیله اینترنت کنم. در این راه گروهی از همکارانم مرا همراهی می کنند. امیدواریم در افزایش آگاهی و دانش انگلیسی شما مفید واقع شویم. با وب سایت زبان نکته همراه باشید.

یک دیدگاه

  1. سلام و وقت بخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *