بخوانید کاربلدها
خانه / بررسی و معرفی / ترفند های تدریس زبان انگلیسی به کودکان با انگلیشدان

ترفند های تدریس زبان انگلیسی به کودکان با انگلیشدان

از بین زبان آموزان زبان انگلیسی درصد چشم گیری را نوجوانان و کودکان تشکیل می‌دهند.

 آموزش به این گروه از زبان آموزان امروزه در همه جای دنیا و البته به صورت آنلاین رایج است و این موضوع چالش های منحصر به فردی را ایجاد می کند.

از آنجایی که کشورهای زیادی در سراسر جهان و سیستم های مدارس در آنها به شدت بر یادگیری زبان انگلیسی تأکید می کنند‌، والدین نیز به فکر مدرس زبان برای فرزندانشان و یا حتی معلم خصوصی زبان کودک برای تسریع این فرایند هستند.

امروز در این مقاله قصد داریم در مورد تدریس زبان انگلیسی به کودکان صحبت کنیم.

در دنیای امروز ، نیاز به یادگیری زبان انگلیسی برای همه آشکار است. اما اینکه بتوانیم از همان کودکی به فرزندانمان انگلیسی را یاد دهیم ، تأثیر شگفت انگیزی بر موفقیت و آینده آن ها دارد.

 دانشمندان همچنین نشان داده اند که کودکان قبل از پنج سالگی می توانند همزمان زبانهای مختلف را بدون مشکل و درگیری ذهنی یاد بگیرند. و البته می توانند آنها را به خوبی از یکدیگر تشخصی دهند و دچار سر در گمی هم نشوند.

به عبارت دیگر ، آموزش زبان انگلیسی به کودکان مسیر یادگیری بسیار راحت تری دارد نسبت به آموزش زبان انگلیسی بزرگسالان.

از آنجا که کودکان در این  سنین دارای انعطاف پذیری بالایی هستند و برخلاف بزرگسالان ، هیچ نگرانی و دغدغه ای ندارند ، می توانند در یادگیری زبان انگلیسی بسیار موفق باشند.

اما یک نکته بسیار مهم که باید به خاطر داشته باشید این است که نحوه تدریس زبان انگلیسی به کودکان باید صحیح و مبتنی بر اصول باشد. در غیر این صورت ، کودک برخلاف میل ما علاقه ای به یادگیری زبان انگلیسی نشان نمی‌دهد و حتی ممکن است  از آن متنفر شده و در بزرگسالی نیز از آن فرار کند.

در ادامه این مقاله، معیارهای مناسب تدریس زبان انگلیسی ویژه کودکان را معرفی می کنیم.

آموزش زبان به کودکان نباید اجباری باشد

در واقع ، ممکن است از شنیدن این جمله تعجب کرده باشید و بگویید هیچ کودکی به خودی خود علاقه ای به یادگیری زبان انگلیسی نخواهد داشت. از کجا می داند که باید این زبان را یاد بگیرد؟

بله درست است اما منظور ما این است که  تدریس زبان انگلیسی برای کودکان باید از روشی انجام شود که شما  فرزندان خود را مجبور نکنید که زمان معینی را برای یادگیری زبان انگلیسی ، انجام تمرینات دستور زبان انگلیسی یا حفظ لیستی طولانی از کلمات انگلیسی صرف کنند.

در عوض شما باید تمام تلاش خود را بکنید تا کودک خود را در زبان انگلیسی غوطه ور کنید. باید سعی کنید از کارتون های انگلیسی مورد علاقه او استفاده کنید و برای او به انگلیسی آواز و شعر بخوانید.

با کودک خود این مسیر را آغاز کنید. متوجه خواهید شد که علاوه بر آموزش انگلیسی به کودکان ، سطح زبان انگلیسی شما هم دائماً در حال پیشرفت است. این به این دلیل است که کودک شما ممکن است سوال هایی از شما بپرسد که شما پاسخ آنها را نمی دانید ، بنابراین خودتان هم باید تحقیق کنید تا پاسخ کودک خود را پیدا کنید.

منابع کافی برای تدریس زبان انگلیسی به کودکان

یکی از دلایل عدم موفقیت والدینی که می خواهند به کودکانشان انگلیسی بیاموزند این است که منابع درستی را برای این کار انتخاب نکرده اند.

 بدیهی است که کتابهای انگلیسی که برای کودکان طراحی شده اند بسیار متفاوت از کتابهای انگلیسی برای بزرگسالان است.

 علاوه بر این ، سن و سطح مهارت زبان کودک ممکن است منابع او را برای آموزش زبان انگلیسی تعیین کند. به عنوان مثال ، حتی اگر می خواهید از کارتون های انگلیسی برای کودک خود استفاده کنید ، باید بدانید که کارتون مناسب کودکان دو تا چهار ساله با گروه های سنی دیگر متفاوت است.

علاوه بر انتخاب منابع زبان مناسب برای تدریس زبان انگلیسی به کودکان ، باید سعی کنید از منابع دیگری که خسته کننده نیستند هم استفاده کنید.

 این بدان معنی است که شما نباید فقط از کارتون و فیلم به زبان انگلیسی استفاده کنید. در عوض ، برای ایجاد علاقه بیشتر در کودکان باید از بازی های مختلف انگلیسی برای کمک به کودکان استفاده کنید.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان نباید خسته کننده باشد

برای تدریس زبان انگلیسی به کودکان علاوه بر انتخاب درست منابع باید از جذاب ترین منابع نیز استفاده کنید.

حتی خودتان را به جای او بگذارید و ببنید اگر فقط بخواهد با یک کتاب و یک‌ زبان نا آشنا سر و کار داشته باشد تا چه حد کسل کننده خواهد بود.

کودکان عاشق بالا و پایین پریدن و آواز خواندن و بازی کردن و… هستند.

پس سعی کنید زبان انگلیسی را هم به شدت برای آن ها جذاب کنید.

در تدریس زبان انگلیسی ویژه کودکان باید صبر و درک بالایی داشته باشید

یک اشتباهی که بسیاری از افراد در حال آموزش زبان انگلیسی به کودکان انجام می دهند این است که فرض می کنند آن ها باید به اندازه‌ی یک فرد بالغ از اهمیت یادگیری زبان اگاه باشند و همان قدر کلاس را جدی بگیرند.

گاهی معلم ها از بچه ها انتظار دارند که تمام مطالب گفته شده را به درستی استفاده کنند.

اما در واقعیت چنین اننتظاری کاملا اشتباه و بیجاست.

معلم حتی نباید به کودک به طور مستقیم تدریس کند چه برسد به اینکه از او چنین انتظاراتی داشته باشد.

یک معلم خصوصی زبان کودک توانمند نهایت تلاشش را می‌کند که در وهله اول کودک در کلاس راحت باشد در مقابل کلاس احساس خجالت نکند که بخواهد سکوت را ترجیح دهد.

مطمئن باشید که با به وجود آورن چنین فضایی یادگیری زبان انگلیسی برای کودک بسیار بازدهی بالاتری خواهد داشت.

انگلیشدان که یک پلتفرم آموزش زبان آنلاین است، در تدریس خصوصی زبان انگلیسی کودکان نیز به موفقیت های زیادی نایل شده است. از مهم ترین دلایل آن میتوان به استفاده از موثر ترین روش ها در تدریس زبان به کودکان و همچنین همراهی تمام مدت کودک حتی خارج از زمان کلاس توسط اساتید و مشاورین انگلیشدان اشاره نمود.

اگر میخواهید بازدهی چشمگیری را در یادگیری زبان برای کودک خود ایجاد نمایید و در واقع سرعت بسیار بالا تری نسب به تدریس توسط خودتان داشته باشید، آموزش آنلاین زبان کودکان با اانگلیشدان بهترین انتخاب برای شماست. می‌توانید با حداقل هزینه، بیشترین میزان سهولت در یادگیری را برای کودک خود ایجاد نمایید.

در اصل هیچگاه تدریس توسط والدین که اشنایی کامل با زبان انگلیسی و شیوه های تدریس ان ندارند نمیتواند با تدریس توسط بهترین اساتید زبان کودک مقایسه شود!

برای ثبت نام در کلاس تدریس خصوصی زبان انگلیسی ویژه کودکان در انگلیشدان می‌توانید به وبسایت این مجموعه به آدرس englishdon.ir مراجعه نموده و یا با شماره زیر تماس بگیرید.

۰۲۱-۲۸۴۲۶۰۶۴

منبع:‌ آموزش آنلاین زبان انگلیسی انگلیشدان

درباره ی saba

من یک دانش آموخته زبان انگلیسی هستم. بعد از سالها تدریس زبان در مقاطع مختلف تصمیم گرفتم شروع به آموزش زبان بوسیله اینترنت کنم. در این راه گروهی از همکارانم مرا همراهی می کنند. امیدواریم در افزایش آگاهی و دانش انگلیسی شما مفید واقع شویم. با وب سایت زبان نکته همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *