بخوانید کاربلدها
خانه / آیلتس / دانلود رایگان کتاب آموزشی آیلتس بصورت pdf و audio cd
ielts_trainer_six_practice_tests_with_answers- englishtipsforyou.com - آزمون آیلتس - آموزش زبان انگلیسی
ielts_trainer_six_practice_tests_with_answers- englishtipsforyou.com - آزمون آیلتس - آموزش زبان انگلیسی

دانلود رایگان کتاب آموزشی آیلتس بصورت pdf و audio cd

آزمون آیلتس چیست؟

آزمون آیلتس معیاری است برای سنجش دانش زبان انگلیسی کسانی که می‌خواهند در کشورهای انگلیسی زبان درس بخوانند، کار کنند یا به آن کشورها مهاجرت کنند. آزمون آیلتس با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می‌شود. این امتحان از بالاترین و معتبرترین استانداردهای بین‌المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان پیروی می‌کند و چهار توانائی شنیدن (Listening)، خواندن (Reading)، نوشتن (Writing) و گفتن (Speaking) را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. بسیاری از دانشگاه‌ها در کشورهای مختلفی همچون کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزیلند و آمریکا آزمون آیلتس را به رسمیت می‌شناسند. همچنین جهت مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند، داشتن مدرک آیلتس الزامی است. این امتحان در بیش از ۲۷۰ مرکز امتحانی واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می‌گردد. شرکت کنندگان در آزمون آیلتس به طیف وسیعی از سوالات بسیار ساده تا بسیار مشکل پاسخ می‌دهند. نمرهٔ هر بخش از امتحان بین صفر تا ۹ می‌باشد. نمرهٔ کلی امتحان با معدل‌گیری از نمره چهار بخش امتحان محاسبه می‌گردد. در کارنامه آیلتس، علاوه بر نمره کلی، نمره هر بخش به‌طور جداگانه ذکر می‌شود.

هر دانشگاه برای پذیرش متقاضیان حداقل نمره‌ای را مشخص می‌کند و اکثر آن‌ها حداقل نمره کلی ۶٫۵ را می‌خواهند بطوری‌که نمره هر بخش هم از ۶ کمتر نباشد (البته این قاعده کلی است و هر دانشگاه شرایط خاص خود را دارد). به عنوان مثالی دیگر، برای اینکه حداکثر امتیاز زبان انگلیسی را جهت مهاجرت به کانادا کسب نمایید، باید در هر چهار قسمت آزمون آیلتس حداقل نمره ۷ بگیرید.

در روز امتحان ابتدا به سوالات شنیداری سپس به سوالات خوانداری و بعد به سوالات نوشتاری پاسخ خواهید داد. تاریخ و ساعت برگزاری قسمت گفتاری در روز امتحان به شرکت کنندگان اعلام می‌شود و معمولاً امتحان گفتاری از عصر روز امتحان شروع شده و بمدت ۵ روز ادامه می‌یابد. تمامی مراحل کتبی امتحان باید با مداد نوشته شود و داوطلبان اجازه استفاده از خودنویس یا خودکار را در هیچ مرحله‌ای از امتحان کتبی ندارند.

نتایج آزمون آیلتس دو هفته پس از پایان یافتن امتحان گفتاری اعلام خواهد شد و کارنامه فقط به شخص امتحان دهنده داده می‌شود و از طریق تلفن، فاکس یا رایانامه قابل دریافت نیست.

تا ۵ کارنامه برای دانشگاه‌ها و موسسات مورد درخواست شما به صورت رایگان توسط دفاتر برگزارکننده امتحان ارسال می‌گردد، بشرطی که از تاریخ امتحان شما بیشتر از یک ماه نگذشته باشد. اگر بیشتر از یک ماه از تاریخ امتحانتان سپری شود یا بخواهید بیشتر از ۵ کارنامه برایتان ارسال شود، به ازای هر کارنامه باید مبلغی را بپردازید. اکثر دانشگاه‌ها کارنامه آیلتس را که بیشتر از دو سال از تاریخ آن گذشته باشد، قبول ندارند. مسئولیت نوع امتحانی که می‌خواهید در آن شرکت نمائید بر عهده شماست و باید در هنگام ثبت نام، نوع امتحان مورد نظرتان را در فرم ثبت نام قید کنید.

 

کتاب آموزشی IELTS

کتاب آموزشی IELTS که توسط کمبریج انگلیسی (Cambridge English) تهیه شده است شامل شش آزمون تمرین کامل و دارای یک راهنمای ساده برای دنبال کردن مسیر آموزش است که به شما کمک می کند تا کتاب را درست مطالعه کنید. این مجموعه خودآموز طوری طراحی شده است که موفقیت شما در آزمون آیلتس را تضمین کند.

دو آزمون اول به طور کامل و با مشاوره گام به گام در مورد چگونگی بررسی سوالات طراحی شده است.  تمرینات اضافه کتاب همگی از امتحانات واقعی سال های پیش آزمون آیلتس تهیه شده و تمرکز بر بخش هایی از آزمون بوده است که داوطلبان به طور معمول در آنها مشکل دارند و بیشتر به کمک نیاز دارند.

کتاب کمک آموزشی آیلتس دارای بخش های آموزش و تمرین آزمون است که برای داوطلبان آیلتس بسیار جذاب و مفید هستند. این کتاب هر آنچه به آن نیاز دارید تا در آزمون آیلتس موفق شوید را به شما می آموزد… در تمام مهارت های چهارگانه.

به عنوان مثال، در ماژول گوش دادن، این کتاب به شما توصیه های آموزنده ای می دهد، راهنمایی های عملی که نمره IELTS شما را افزایش می دهد، در سایر 3 مهارت باقیمانده نیز همینطور خواهد بود.

کلید پاسخ به طور دقیق توضیح می دهد چرا هر پاسخ درست است یا نیست. فراموش نکنید سطح فعلی آیلتس شما بالا باشد یا پایین فرقی ندارد، باید تمرینها و آزمون ها را با دقت بخوانید. پس از خواندن کتاب، نتایج آزمون ها را بررسی کنید و مهارت های ضعیف خود را بشناسید و بر آنها تمرکز کنید… نقاط ضعفتان رو تبدیل به نقطه قوتتان کنید.

مجموعه فوق العاده کتاب آموزشی آیلتس را به رایگان از لینک زیر دانلود کنید:

IELTS Trainer Six Practice Tests with Answers

درباره ی adel