بخوانید کاربلدها
Luddite-www.englishtipsforyou.com - آموزش زبان انگلیسی - وب سایت زبان نکته

اصطلاح انگلیسی Luddite

”Luddite“, which means “a person who is not good with technology.“

اصطلاح انگلیسی Luddite که به معنای کسی است که رابطه خوبی با تکنولوژی ندارد. این بخش از فیلم “the blacklist” انتخاب شده است

– Any idea what was taken?
– Uh, yeah, like, a gazillion bytes of online data, which makes no sense. – Why?
– Because Mr. Reddington’s a Luddite. No e-mail, no computer, no digital communication of any kind.
-نظری نداری که چه اتفاقی افتاده؟
– خوب چرا، یک عالمه اطلاعات آنلاین که هیچ معنی نداره.
– چرا؟
– چون آقای Reddington یک تکنولوژی گریز بوده. نه ایمیلی نه کامپیوتری نه هیچ وسیله ارتباطی دیجیتالی دیگه ای!

(توضیح اضافه درباره اصطلاح انگلیسی Luddite:

“Luddite” در حال حاضر یک اصطلاح عمومی برای توصیف افرادی است که دوست ندارند از تکنولوژی جدید استفاده کنند، اما مبانی آن به جنبش کارگری قرن نوزدهم مربوط می شود. Luddites کارگران بریتانیایی نساجی بودند که مخالف افزایش استفاده از دستگاه ها و ماشین آلات اتوماتیک بافندگی بودند. آنها تکنسین ها و کارگرانی آموزش دیده بودند که سال ها درس های خود را فرا گرفته بودند و از اینکه ماشین آلات اتوماتیک موجب کم شدن حقوق آنها و اخراجشان می شدند می ترسیدند. زمانی که درخواست های آنها برای کمک های دولتی نادیده گرفته شد، گروهی از آنها شروع به شکستن و خرد کردن ماشین آلات نساجی کردند. آنها مدعی بودند از ندی لود، کارگر جوان نساجی پیروی می کنند لذا خود را Ludditesنامیدند. هیچ شواهدی وجود ندارد که لود واقعا وجود داشته باشد مانند رابین هود، اما در نهایت به عنوان رهبر اسطوره ای این جنبش تبدیل شد.)

اصطلاحات انگلیسی (Idioms)، عباراتی هستند که اغلب حدس معنی آنها تنها با دانستن کلمات آن به صورت جداگانه، دشوار می باشد. به طور خلاصه، اصطلاحات انگلیسی عباراتی هستند که درک معنی آنها بدون قرارگیری در متن دشوار است. معمولاً دارای ساختار ثابتی هستند و تعداد زیادی از آنها غیر رسمی هستند. اما برای یادگیری زبان انگلیسی بهتر است آنها را بدانید.

استفاده از الگوهای جملات عامیانه به زبان انگلیسی باعث می شود تا زبان آموزان با اعتماد به نفس بهتری بتوانند منظور خود را در زبان انگلیسی بیان کنند. استفاده از این عبارات همچنین می تواند شما را قادر سازد تا بتواند راحت تر و طبیعی تر به زبان دیگر صحبت کنید. ما در وب سایت زبان نکته تلاش می کنیم هر روز یک اصطلاح انگلیسی را به همراه کلیپ کوتاهی انتخاب شده از یک فیلم سینمایی برای شما انتخاب و ترجمه کنیم.

توصیه می کنیم تا هر روز حتی برای مدت زمانی کوتاه این اصطلاحات را دوره کنید. تکرار این عبارات موجب می شود تا در هنگام صحبت کردن آنها را زودتر به خاطر بیاورید. توجه داشته باشید که این اصطلاحات بیشتر در صحبت کردن رایج است و در زمان نوشتن بهتر است تا از ساختار های رسمی تر استفاده کنید. البته می توان این عبارات را در نوشتارهای دوستانه و یا غیر رسمی نیز استفاده نمود.

آیا می دونی اصطلاح John Hancock چه معنی داره؟

درباره ی saba

من یک دانش آموخته زبان انگلیسی هستم. بعد از سالها تدریس زبان در مقاطع مختلف تصمیم گرفتم شروع به آموزش زبان بوسیله اینترنت کنم. در این راه گروهی از همکارانم مرا همراهی می کنند. امیدواریم در افزایش آگاهی و دانش انگلیسی شما مفید واقع شویم. با وب سایت زبان نکته همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *