بخوانید کاربلدها
خانه / بررسی و معرفی / تعقیب قیمت روز ایران خودرو از تیر تا مهر 99
قیمت پژو 2008

تعقیب قیمت روز ایران خودرو از تیر تا مهر 99

تعقیب قیمت روز ایران خودرو از تیر تا مهر 99

با افزایش افسار گسیخته ی قیمت ها در بازار خودرو  خیلی از خریداران از خرید خود رو منصرف شدند و ترجیح دادند سرمایه های سرگردان خود را در بازار های موازی وارد کنند. این کاهش تقاضا سبب شده است که پارکینگ خودروهای ایران خودرو و سایپا با انبوهی از خودرو انباشته شود. حتی با کاهش تقاضا افزایش قیمت ها همچنان ادامه داشته و خیال پایین آمدن ندارند. به طوریکه در تابستان امسال خودروها افزایش حیرت آوری را تجربه کردند و قیمتهای نامعقولی را در قیمت روز ایران خودرو شاهد بودیم. در این مقاله سعی داریم تغییر قیمت روز ایران خودرو را طی  تابستان 99 بررسی کنیم. ادامه مطلب را در مورد 4 خودرو دیگر در سایت جام جم بخوانید.

 

– پژو 206 تیپ 2 و تیپ 5 مدل 99

قیمت پژو 206

پژو 206 از جمله ی آن خودروهایی است که انواع مختلف آن همیشه طرفداران زیادی داشته است. حتی با وجود اینکه تیپ 2 این خودرو 150 میلیون تومان را هم تجربه کرد و تیپ 5 آن از 200 میلیون عبور کرد. این خودرو همچنان در دسته ی خودروهای پرطرفدار بازار بود. این خودرو نیز تحت تاثیر این گرانی ها قرار گرفت و با گذر زمان مانند دیگر خودرو ها افزایش قیمت های بیشتری را به خود دید. به طوریکه مهر 99 تیپ 2 این خودرو با رشد 28 میلیونی و تیپ 5 آن با رشد 48 میلیونی مواجه گشت.

– پژو 405 SLX مدل 99

پژو 405 SLX ، این سدان‌ پر طرفدار مانند دیگر اعضای خانواده اش از گوی رقابت باز نماند و روز به روز افزایش قیمت های بیشتر را به خود دید. این خودرو در ابتدای سال 99 با قیمت 165 میلیون تومان معامله می شد. بااین که همین قیمت هم برای این خودرو  نجومی به حساب می آمد. اما باز از رشد قیمتی باز نماند و در مهر 99 با افزایش 33 میلیونی  توانست 200 میلیون تومان را هم به خود ببیند. و در رتبه ی نهم رکوردداران افزایش قیمت روز ایران خودرو قرارا گیرد.

– پژو پارس اتوماتیک مدل 99

پژو پارس اتوماتیک این سدان محبوب  و پر طرفدار در ابتدای تابستان زیر 200 میلیون تومان دربازار خرید و فروش می شد. و در پایان تابستان با رشد حیرت آور 63 میلیون تومان به قیمت 300 میلیون تومان رسید. و توانست رتبه ی ششم را در جایگاه رکوردداران ازآن خود کند.

– پژو 2008 مدل 98

قیمت پژو 2008

و اما می رسیم به خودرویی که در جایگاه رکورد داران قیمت روز ایران خودرو به رتبه ی دوم دست یافته است.  خودروی پژو2008  یکی دیگر از اعضای خانواده ی پژو که رشد قیمتی 170 میلیون تومانی را به خود دید و به مرز یک میلیارد تومان رسید.

وانت آریسان مدل 98

افزایش قیمت روز ایران خودرو تنها شامل خودروهای سواری نبوده و خودروهای باری این شرکت را نیز بی‌نصیب نگذاشته است. وانت آریسان که به‌عنوان جایگزین وانت پیکان معرفی شد، اکنون با قرار گرفتن در رده هشتم لیست رکودداران از خریداران اصلی خود که خانواده‌های کم‌درآمد بودند فاصله گرفته است. در مدت سه ماه تابستان این خودرو افزایشی 41 میلیونی را تجربه کرده و اکنون در آبان ماه 99 مدل‌های صفر کیلومتر آن با قیمت 144 میلیون تومان به فروش می‌رسند.

درباره ی saba

من یک دانش آموخته زبان انگلیسی هستم. بعد از سالها تدریس زبان در مقاطع مختلف تصمیم گرفتم شروع به آموزش زبان بوسیله اینترنت کنم. در این راه گروهی از همکارانم مرا همراهی می کنند. امیدواریم در افزایش آگاهی و دانش انگلیسی شما مفید واقع شویم. با وب سایت زبان نکته همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *