بخوانید کاربلدها
خانه / مقالات / تعقیب قیمت روز ایران خودرو از تیر تا مهر ۹۹
قیمت پژو 2008

تعقیب قیمت روز ایران خودرو از تیر تا مهر ۹۹

تعقیب قیمت روز ایران خودرو از تیر تا مهر ۹۹

با افزایش افسار گسیخته ی قیمت ها در بازار خودرو  خیلی از خریداران از خرید خود رو منصرف شدند و ترجیح دادند سرمایه های سرگردان خود را در بازار های موازی وارد کنند. این کاهش تقاضا سبب شده است که پارکینگ خودروهای ایران خودرو و سایپا با انبوهی از خودرو انباشته شود. حتی با کاهش تقاضا افزایش قیمت ها همچنان ادامه داشته و خیال پایین آمدن ندارند. به طوریکه در تابستان امسال خودروها افزایش حیرت آوری را تجربه کردند و قیمتهای نامعقولی را در قیمت روز ایران خودرو شاهد بودیم. در این مقاله سعی داریم تغییر قیمت روز ایران خودرو را طی  تابستان ۹۹ بررسی کنیم. ادامه مطلب را در مورد ۴ خودرو دیگر در سایت جام جم بخوانید.

 

– پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و تیپ ۵ مدل ۹۹

قیمت پژو 206

پژو ۲۰۶ از جمله ی آن خودروهایی است که انواع مختلف آن همیشه طرفداران زیادی داشته است. حتی با وجود اینکه تیپ ۲ این خودرو ۱۵۰ میلیون تومان را هم تجربه کرد و تیپ ۵ آن از ۲۰۰ میلیون عبور کرد. این خودرو همچنان در دسته ی خودروهای پرطرفدار بازار بود. این خودرو نیز تحت تاثیر این گرانی ها قرار گرفت و با گذر زمان مانند دیگر خودرو ها افزایش قیمت های بیشتری را به خود دید. به طوریکه مهر ۹۹ تیپ ۲ این خودرو با رشد ۲۸ میلیونی و تیپ ۵ آن با رشد ۴۸ میلیونی مواجه گشت.

– پژو ۴۰۵ SLX مدل ۹۹

پژو ۴۰۵ SLX ، این سدان‌ پر طرفدار مانند دیگر اعضای خانواده اش از گوی رقابت باز نماند و روز به روز افزایش قیمت های بیشتر را به خود دید. این خودرو در ابتدای سال ۹۹ با قیمت ۱۶۵ میلیون تومان معامله می شد. بااین که همین قیمت هم برای این خودرو  نجومی به حساب می آمد. اما باز از رشد قیمتی باز نماند و در مهر ۹۹ با افزایش ۳۳ میلیونی  توانست ۲۰۰ میلیون تومان را هم به خود ببیند. و در رتبه ی نهم رکوردداران افزایش قیمت روز ایران خودرو قرارا گیرد.

– پژو پارس اتوماتیک مدل ۹۹

پژو پارس اتوماتیک این سدان محبوب  و پر طرفدار در ابتدای تابستان زیر ۲۰۰ میلیون تومان دربازار خرید و فروش می شد. و در پایان تابستان با رشد حیرت آور ۶۳ میلیون تومان به قیمت ۳۰۰ میلیون تومان رسید. و توانست رتبه ی ششم را در جایگاه رکوردداران ازآن خود کند.

– پژو ۲۰۰۸ مدل ۹۸

قیمت پژو 2008

و اما می رسیم به خودرویی که در جایگاه رکورد داران قیمت روز ایران خودرو به رتبه ی دوم دست یافته است.  خودروی پژو۲۰۰۸  یکی دیگر از اعضای خانواده ی پژو که رشد قیمتی ۱۷۰ میلیون تومانی را به خود دید و به مرز یک میلیارد تومان رسید.

وانت آریسان مدل ۹۸

افزایش قیمت روز ایران خودرو تنها شامل خودروهای سواری نبوده و خودروهای باری این شرکت را نیز بی‌نصیب نگذاشته است. وانت آریسان که به‌عنوان جایگزین وانت پیکان معرفی شد، اکنون با قرار گرفتن در رده هشتم لیست رکودداران از خریداران اصلی خود که خانواده‌های کم‌درآمد بودند فاصله گرفته است. در مدت سه ماه تابستان این خودرو افزایشی ۴۱ میلیونی را تجربه کرده و اکنون در آبان ماه ۹۹ مدل‌های صفر کیلومتر آن با قیمت ۱۴۴ میلیون تومان به فروش می‌رسند.

درباره ی saba

من یک دانش آموخته زبان انگلیسی هستم. بعد از سالها تدریس زبان در مقاطع مختلف تصمیم گرفتم شروع به آموزش زبان بوسیله اینترنت کنم. در این راه گروهی از همکارانم مرا همراهی می کنند. امیدواریم در افزایش آگاهی و دانش انگلیسی شما مفید واقع شویم. با وب سایت زبان نکته همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.