بخوانید کاربلدها
خانه / بررسی و معرفی / برنج خوردن یا ورزش کردن ؟

برنج خوردن یا ورزش کردن ؟

 ورزشکاران و بالابران آگاه ، مقدار گلیسمی بالای انواع برنج ایرانی سفید را تأمین می کنند تا سوخت سریع برای تمرینات سخت فراهم کند و بهبود عضلات را تسهیل کند. برخلاف برنج قهوه ای ، برنج سفید با مشکلات منفی مربوط به مشکلات احتمالی دستگاه گوارش (GI) ، علائم آلرژی و انسداد توانایی جذب ریز مغذی ها همراه نیست.

برنج قهوه ای و سایر غلات کامل حاوی اسید فیتیک (فیتات) هستند. اسید فیتیک یک ماده ضد مغذی متصل به مواد معدنی ضروری مانند آهن ، روی ، کلسیم و منیزیم است که از جذب آنها توسط بدن جلوگیری می کند.

اسید فیتیک در سبوس دانه قرار دارد. روند آسیاب سازی که برای تغییر برنج قهوه ای به برنج سفید استفاده می شود ، فیتات را از بین می برد. این احتمالاً یکی از تنها مواردی است که تصفیه غذا به طور بالقوه دارای ارزش مثبت است.

تحقیقات مداوم برای تخریب اسید فیتیک موجود در برنج قهوه ای و غلات کامل ادامه دارد. برخی مطالعات همچنین در حال یافتن فواید آنتی اکسیدانی در فیتات هستند. این می تواند به طور بالقوه تعداد کربوهیدرات های ایمن را برای ورزشکاران رقابتی افزایش دهد.

طبق اطلاعات USA Rice ، برنج کربوهیدرات بیشتری نسبت به سیب زمینی با همان اندازه وعده دارد. برنج سفید پخته ، تبدیل شده و فوری برای وعده های غذایی قبل و بعد از تمرین پیشنهاد می شود. مصرف برنج سفید از سوخت مناسب بدن برای یک ورزشکار رقیب اطمینان حاصل می کند.

اگرچه برنج سفید یک گزینه عالی برای بالابرها و ورزشکاران است ، اما ممکن است بهترین گزینه برای افراد کم تحرک نباشد.

همچنین ، کسانی که کمتر از 4 روز در هفته تمرین می کنند یا از بیماری متابولیک رنج می برند ، برنج قهوه ای گزینه بهتری محسوب می شود. برنج قهوه ای هنوز هم یک ماده غذایی سالم و متراکم است. این برای افراد دارای تناسب اندام عمومی و روزمره که غلات کامل را تحمل می کنند توصیه می شود. برنج قهوه ای منبع غنی از فیبر و مواد مغذی ضروری برای یک رژیم غذایی سالم متعادل است.

درباره ی saba

من یک دانش آموخته زبان انگلیسی هستم. بعد از سالها تدریس زبان در مقاطع مختلف تصمیم گرفتم شروع به آموزش زبان بوسیله اینترنت کنم. در این راه گروهی از همکارانم مرا همراهی می کنند. امیدواریم در افزایش آگاهی و دانش انگلیسی شما مفید واقع شویم. با وب سایت زبان نکته همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *