بخوانید کاربلدها
خانه / بررسی و معرفی / هزینه های درمان
هزینه های درمان
هزینه های درمان

هزینه های درمان

از دغدغه های بسیار مهمی که اکثر افراد را درگیر خود کرده است بالا رفتن هزینه های درمان می باشد . یک بیمۀ درمانی مناسب برای شرایط خاص و بیمارهای خاص می تواند به عنوان یک حمایت کننده بسیار خوبی برای افراد باشد و اکثر مردم اطلاعات درستی از بیمه ندارند و بعضی از آن ها فرق بین بیمه عمر و تکمیلی را هم نمی دانند .طوری که بعضی از این افراد فکر می کنند، بیمه عمر بخرند در واقع تحت پوشش بیمه تکمیلی هم می روند و یا حتی بر عکس آن هم وجود دارد . با ما همراه باشید تا فرق بیمه عمر و بیمه تکمیلی را برای تان بیان کنیم .

بیمه عمر و بیمه تکمیلی ، هر کدام به صورت جداگانه برای اهدافی به مردم ارائه شده اند و به صورت مجزا از هم می باشند .

بیمه عمر

برای پس انداز و سرمایه گذاری در آینده، می تواند بیمه عمر را تهیه نمائید. نه تنها پس انداز می کنید و صاحب سود می شوید ،بلکه می توانید خود را در برابر بعضی از حوادث ناگهانی مانند فوت به دلیل حادثه، فوت طبیعی و یا نقص عضو و حتی از کار افتادگی و بعضی از بیماری های خاص تحت پوشش آن قرار بگیرید. البته که اتفاقات نوشته شده در خط بالا ،به جز فوت، جزو پوشش های اضافی در بیمه عمر به حساب می آیند و لازم است بیمه گذار آن را انتخاب کند

انتخاب این پوشش ها سقف تعهد به معنای این نیست که شما باید یک مبلغی به عنوان حق بیمه را پرداخت نمائید. ولی باعث کم شدن سرمایه آخر بیمه عمر شما می شود .

بیمه تکمیل درمان

یکی از فواید بیمه تکمیلی این است که این بیمه برای کمک به هزینه های درمان برای افراد بیمار می باشد و هیچ شباهتی به بیمه عمر ندارد و اگر در طول سال شما حتی استفاده ای از این بیمه تکمیلی درمان نکنید ، حق بیمه پرداختی شما از بین رفته و اگر خواهان تمدید آن هستید باید یک حق بیمه جدید برای سال آینده پرداخت نمائید .به طورکل بیمه تکمیلی سابقه ای را برای شما ثبت نمی کند.

این بیمه تکمیل درمان هم به صورت گروهی ارائه می شود و هم به صورت انفرادی و خانوادگی.

 بیمه تکمیل درمان هر شرکت بیمه ای با هم متفاوت می باشد و دارای طرح های مختلفی است که حتی سقف تعهدات آن هم متفاوت است .

در بیمه های تکمیلی معمولاً هزینه های درمانی که رایج است مانند بستری شدن و جراحی، خدمات آزمایشگاه ها و جراحی سرپایی و دارو و زایمان و عینک و غیره را  تحت پوشش قرار می دهد.

بعضی از افراد تمایل به خرید بیمه تکمیلی و بیمه عمر دارند ،ولی هزینۀ کافی برای هر دو ندارند. حال می خواهیم به شما بگوئیم که در بیمه عمر چه بیماری هایی پوشش داده می شود .در تعهدات بیمه عمر دو نوع پوشش درمانی وجود دارد که یکی پوشش هزینه پزشکی به علت حادثه و دیگری پوشش بیمار های خاص

پوشش هزینه پزشکی بر اثر حادثه

در هنگام خرید بیمه عمر شما می توانید این پوشش اضافی در کنار آن خریداری نمائید و آن را به بیمه نامه خود اضافه نمائید . در بعضی مواقع بر اثر اتفاق افتادن یک حادثه که به صورت غیر عمدی و بدون دخالت شخص بیمه گذار رخ می دهد فرد تا سقف تعهدی که آن را پرداخت کرده می تواند برای درمان خود استفاده کند .

پوشش های حادثه به شرح زیر می باشد:

  • غرق شدن فرد بیمه گذار در دریا
  • مسمومیت فرد با گازها و اسید مواد خورنده
  • در زمان ابتلا به بیماری های باکتریایی و یا ویروسی
  • در هنگام دفاع و یا در حال نجات یک شخص و یک مال خود و یا فرد دیگری، بیمه گذار آسیب ببیند.

در این میان بعضی از اتفاقات ناشی از سیل و زلزله و آتش نشانی که در اکثر شرکت های بیمه پوشش داده شده است . در این میان تنها معدود شرکت های بیمه ، مانند بیمه سامان ، این طرح جدید را مربوط به حوادث در کنار پوشش های خود اضافه کرده است و در صورت تمایل بیمه گذار می تواند آن را انتخاب نماید که سقف تعهدات آن متفاوت می باشد .

پوشش بیماری های خاص

۵ بیماری خاص به نام های سکته قلبی ، سکته مغزی ، جراحی باز قلب ، ان واع سرطان ها و غیره و پیوند اعضای اصلی بدن جزو بیماری های خاص می باشد که شرکت بیمه در صورت مشکل برای بیمه گذار آن را طبق تعهدات پرداخت می نمایند .

دقت نمائید مبلغی که برای بیماری های خاص و هم چنین هزینه ها ی پزشکی در حادثه نام برده شد . در واقع حداکثر میزان پوشش است و بستگی به مبلغ درست آن به حق بیمه پرداختی و حتی سرمایه فوت بیمه گذار دارد .

کلام آخر هم، در بیمه های عمر، بیماری های تحت پوشش ،بسیار کم می باشند ولی در بیمه تکمیل درمان خدمات بیشتری را ارائه می دهند .

درباره ی saba

من یک دانش آموخته زبان انگلیسی هستم. بعد از سالها تدریس زبان در مقاطع مختلف تصمیم گرفتم شروع به آموزش زبان بوسیله اینترنت کنم. در این راه گروهی از همکارانم مرا همراهی می کنند. امیدواریم در افزایش آگاهی و دانش انگلیسی شما مفید واقع شویم. با وب سایت زبان نکته همراه باشید.

یک دیدگاه

  1. باید خیلی زودتر از اینکه مشکلی پیش بیاد به فکر هزینه های درمان بود. اگه مشکل بروز کنه و بعد دنبال این باشی که چطور باید هزینه های درمانی رو پرداخت کنی، دیگه خیلی دیر شده و باید زودتر به فکر بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *